Během úpravy vody nevznikají žádné škodlivé látky jako např. těžké kovy, a celý proces je šetrný nejen k lidské pokožce, ale i k životnímu prostředí.
Výhody slané úpravy vody:
- Nevysušuje pokožku
- Vhodné pro osoby s citlivou pokožkou
- Nízké provozní náklady
- Průzračná voda bez chlorového zápachu
- Žádná manipulace ani skladování chloru
- Ekologický systém - sůl je přírodní produkt
- Jemně slaná mořská voda s antiseptickými účinky
Můžeme si pořídit slanou úpravu vody do stávajícího bazénu?
Zařízení NEOSAL pro slanou úpravu vody je možné jednoduše instalovat také do stávajících bazénů. Je potřeba mít na paměti, že veškeré bazénové komponenty (žebřík, výměník, elektrický ohřev) musí být vždy zhotoveny buď z plastu nebo z titanové oceli.
Technická specifikace solničky
Působením el. proudu o bezpečném napětí dochází v elektrolytické cele, instalované do bazénového okruhu, k tvorbě plynného chloru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniká kyselina chlorná. Ta je základním dezinfikantem bazénové vody. V procesu elektrolýzy rovněž vznikají další účinné sanitační látky - ozón a kyslík.
Pro provoz systému je nutné v bazénové vodě rozpustit bazénovou sůl v poměru 5-6 kg soli na 1000 l (1 m3) vody. Tím se vytvoří salinita vody v rozmezí 0,4-0,5%. (Pro srovnání salinita klasické mořské vody je několikanásobně vyšší cca 3,5%).
Zařízení je provozováno pouze v době, kdy je spuštěna bazénová filtrace.
Je sůl korozivní?
Voda ošetřena slanou úpravou vody je jen mírně korozivní - salinita se pohybuje pouze okolo 0,4 - 0,5 %. Pro použití ve Vašem bazénu se ujistěte, že máte veškeré prvky z titanu či plastu - u klasické nerezi (AISI 304) je hrozba postupné koroze.
25230 Kč